forumexploit
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Faturalı Hatta Kredi
#1
Telefon Faturasına Kredi
Cep telefonu fiyatları son yıllarda giderek yükselmiştir. Yeni modellere yeni özellikler eklenerek telefonlar piyasaya sürülür. İnsanların ihtiyaçlarını hızla karşılaması sebebi ile de talepler artmaktadır. Bazı durumlarda ihtiyaç olmasa da model yükseltilmek istenir. Ancak günümüz şartlarında telefon satın almak kolay değildir. Marka ve modele göre değişen fiyatlar 10 bin lirayı bulabilmektedir. Herkes kendi bütçesine göre telefon tercihi yapabilir. Ürünü satın alabilmek için yeterli nakit paranız yoksa kredilerden faydalanabilirsiniz. Ancak bu kredileri bankadan çekmek makul değildir. Bankalar yüksek faiz oranları uygulamaktadır. Bu durum da bütçeyi daha da zorlar. Cep telefonuna kredi operatörler tarafından verilen tercih edilebilir.

Taksitli Cep Telefonu
Taksitli cep telefonu satımı bir süre önce yasaklanmıştır. Kredi kartlarının taksit özelliği olsa da bu ürünler taksitle alınamazlar. Bu önlem alım gücü olmayan vatandaşları korumak adına alınmıştır. Ancak alım gücünü taksit taksit kullanmak isteyenleri de olumsuz etkilemiştir. Telefonun fiyatı arttıkça peşin parayla alınması zorlaşır. Dolayısı ile bütçesi olan kişiler de taksite ihtiyaç duyar. Bu durumun bir tek istisnası mevcuttur. Faturalı hat sahiplerine tanınan bazı imkanlarla taksitli telefon alınabilir. Bu yönteme faturalı hatlara kredi sistemi adı verilmiştir. Herhangi bir operatörden faturalı/aktif hattınız varsa yazının devamından bilgi alabilirsiniz.

Kredi İle Cep Telefonu Almak
Bir cep telefonu almak istiyorsanız yapmanız gereken iki şey vardır. Öncelikle bir faturalı hatta sahip olmanız gerekir. Hat, telefonu alacak kişinin üstüne kayıtlı olmalıdır. Bir de hattın aktif olması istenir. Herhangi bir borcu olmayan ve kullanılan hatlar aktif statüdedir. Bu hattın operatörü değişebilir. Neredeyse tüm operatörler faturalı hatta kredi vermektedir. Hat kısmını çözdükten sonra sıra telefon seçmeye gelir.

Her telefon faturalı hatlara kredi için uygun olmayabilir. Bunun için en doğru bilgiyi satış noktaları size verir. Operatörünüzün anlaşmalı olduğu bayilerden kredili telefonları sorgulayabilirsiniz. Genelde telefon faturasına kredi 1500-2000 TL değerindeki cihazlardan başlamaktadır. Almak istediğiniz telefon özelliklerine göre de fiyat değişebilir. Krediye uygun bir telefon seçtikten sonra sıra sözleşme yapmaya gelir. Tıpkı kredi sözleşmesine benzeyen bu beyan sizinle operatör arasında yapılır. Cep telefonuna kredi çekmenin bir avantajı da budur.

Hello World!:

- No messages were found.

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)